Victoria a Victor jsou kola příbuzná nejen názvem. Jedná se dvojici kol, která byla určena pro romantické výlety do přírody. Kola si objednali mladí manželé a jednoho dne mi přivezli rámy ze kterých chtěli udělat nová kola. Pánské kolo je postaveno na starém, předválečném pánském rámu  a dámský rám je Eska Unicykl. Pánský rám dal hodně práce, protože se tam např. musela letovat zadní nástavba na brzdy, což nebylo úplně jednoduché.

Kola jsem dělal tak, aby co nejvíce k sobě ladila. Na obou byly použity stejné komponenty – např tácy Favorit s ochranou před řetězem, světla, blatníky,zadní řazení Sturmey Archer apod.. Novinkou u mně jsou kožená sedla Kolos a také jejich kožené rukojeti. Solidní dvojstěnná ráfky Remerx byly obuty do pláštů Schwalbe Delta Cruiser Creame a opět nerezové výplety. U obou kol jsem experimentoval s uchycením blatníků, protože přesně sedící blatníky na kole jsou dobrou vizitkou, kterou chci zanechávat. Ale dá to práci. Blatníky jsem navíc, na přání klientky, osadil zástěrkami proti blatu. Kola mají vzpřímený posed a poskytují příjemnou rekreační jízdu.

  • Základ: klasický pánský rám, řidítka vlaštovky
  • Pohon: třírychlostní zadní náboj bez protišlapné brzdy Sturmey Archer, nový řetěz Shimano, tác Favorit s krytem, klasické kliky s klínky, dvojstěnné ráfky Remerx
  • Doplňky: hnědé kožené rukojeti Kolos, sedlo Kolos, retro LED světla
  • Speciální: kožené doplňky, stylová pumpička, stojánek, brzdy na obou kolech