Jak jméno napovídá, výrazné, ale elegantní dámské kolo… to je Firelady! Původně jsem ani nečekal, že úprava rámu Cyclobene dopadne tak dobře. Demontáž byla náročná a opět mohu poděkovat otci za nabídnutou pomocnou ruku při některých problémech, které se při této úpravě vyskytly. Naštěstí jsem mohl na kole ponechat řadu pěkných doplňků, mezi kterými vynikají pochromované ocelové blatníky a zadní nosič s výraznou odrazkou.

Provedl jsem ale i pár zajímavých úprav. Kliky Sturmey Archer jsem po vzoru Oříška nechal okomaxitovat a k nim jsem vyrobil dřevěná šlapátka z tvrdého dřeva a odolného lodního laku z Finska. Přirozeně zapadají do celkové elagance kola a jistým způsobem ho ozvláštňují. Na kolo jsem přidal třírychlostní Sturmey Archer a přední bubnovou brzdu. Opět musím potvrdit, že se na tomto kole velice příjemně projížd!

Firelady putovala až do Prahy, kde ji parta přátel darovala Terezce k narozeninám!

  • Základ: Dámský rám "Cyclobene", chromová holandská řidítka, chromové blatníky, kryt řetězu
  • Pohon: třírychlostní zadní náboj s protišlapnou brzdou Sturmey Archer, nový řetěz Shimano, kliky Sturmey Archer, dvojité pláště Remerx Delta Cruiser Creame, vylepšená šlapátka
  • Doplňky: Dřevěné vysoustružené rukojeti, retro LED světla, chromové pásky na pumpičku
  • Speciální: Ráfky, kliky v barvě rámu, chromové blatníky, originál zrenovované sedlo Stadion